Home BASIN AÇIKLAMALARI İŞSİZLİK VE PAHALILIKLA SAVAŞ DERNEĞİ İZMİR 4. KADIN EL EMEĞİ FUARINDA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

İŞSİZLİK VE PAHALILIKLA SAVAŞ DERNEĞİ İZMİR 4. KADIN EL EMEĞİ FUARINDA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

by @admin
0 comment

İŞSİZLİK VE PAHALILIKLA SAVAŞ DERNEĞİ

İZMİR 4. KADIN EL EMEĞİ FUARINDA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, düzenlenen 4. Kadın El Emeği Fuarı’nda İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği İzmir Şubesi Kadın Komitesi olarak, bu yılda stand açtık.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4. düzenlenen bu fuarda belediyelerin, derneklerin ve vakıfların kadın çalışmaları yer aldı. Stantlarda kadınların el emeği ürünleri sergilendi. 

Dört gün süren fuarda renkli görüntüler yaşandı. Ayrıca fuarda, konserler, paneller, sergiler, tiyatro ve film gösterileri ile defileler yer aldı. Kadın El Emeği Fuarı, Ege Bölgesi ve diğer bölgelerden de büyük ilgi gördü.

İPSD Kadın Komitesi olarak bizde geçen yıl olduğu gibi bu yılda fuarda, derneğimizi tanıttık ve el emeği ürünlerimizi satarak da derneğimize gelir sağladık. Ayrıca “Kadının Kurtuluşu İşçi Sınıfının Kurtuluşundan Bağımsız Değildir” kitabımızı ve Kurtuluş Yolu Gazetemizin satışını yaptık. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili Özel sayımızın da yaygın bir şekilde dağıtımını sağladık.

Fuarın tek kızıl standı olmamız bu yıl da oldukça dikkat çekti. Özellikle “Kadının Kurtuluşu İşçi Sınıfının Kurtuluşundan Bağımsız Değildir” pankartımız ziyaretçiler tarafından çok beğenildi. Ziyaretçiler pankartın önüne gelerek resim çektirdiler, bunlardan biride İzmirli Tiyatro ve Sinema Sanatçısı İlker Kurt idi. Yine Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ standımıza geldi, uzun bir süre oturdu ve bizlerle sohbet etti. Diğer ziyaretçiler ve standlarda da görev alan kadınların oldukça sıcak ve yakın ilgileriyle karşılaştık. Standımızı ziyaret eden kadınlarla bol bol sohbet ettik, Derneğimizi ve mücadelemizi anlattık.

            Dört gün boyunca diğer standlarda görevli olan arkadaşlarımızla oldukça güzel zaman geçirdik ve güzel dostluklar geliştirdik.

                                                                                                                                                                   8 Mart 2013

                                                                                               İPSD İZMİR ŞUBESİ
                                                                                                       KADIN KOMİTESİ

 

You may also like

Tarihçe

ipsd
Gerekçemiz aynı gerekçedir. 1968 yılında kurulan İPSD’nin bugün de gerçekliğini korumaktadır.

Basın Açıklamaları

Son Haberler

@2024 – Tüm hakları saklıdır.