Home Arşiv Sosyalist Gazetesi; 05 Ocak 1971 Sayı.5

Sosyalist Gazetesi; 05 Ocak 1971 Sayı.5

by @admin
0 comment

 

İ.P.S.D. İzmir İl Şubesi harekete geçti:

DİRENİŞ BAŞLIYOR!

                                                                                                                                                                           (İZMİR’den bildiriliyor)

   «İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği» nin İzmir İl Şubesi; işsizlik ve pahalılığı yaratan Amerikan Emperya­lizmine ve Yerli Ortaklarına karşı «DİRENİŞ HAFTASI.» tertiplemiştir. Haftanın sonunda da büyük bir Miting ve Yürüyüş yapılmasına karar verilmiştir. Direniş Haftası içinde; gezici resim sergileri tertiplenecek, filmler göste­rilecek, açık ve kapalı yerlerde toplantılar yapılacak, kon­feranslar verdirilecektir.

 Dernek İzmir İl Şubesi bu amaçla yayınladığı bildiri­de şöyle demektedir:

       «İşsizlik ve pahalılık kasırgası, doğudan batıya bütün yurdumuzu kasıp kavurmaktadır. Yeni vergiler ve zamlar; emeği ile geçinmek zorunda olan halkımızı açlık ve sefalete mahkum etmiştir. Yakında bütün yiyecek, giye­cek ve yakacak maddelerine; ekmeğe, kömüre, gaza, tuza, kıçımızdaki beze bile zam gelecek. İşsizlik tehlikesi köylerde ve kentlerde milyonlarca vatandaşımızı tehdit et­mektedir. Fabrikalardan toplu şekilde çıkartılan işçi kardeşlerimiz, köylerde topraksız ve işsiz kalan fakir köylüle­rimiz, 11 milyonu aşan açık ve gizli işsizler ordusuna ka­tılıyor. Bu işsizler ordusu günden güne çığ gibi büyümek­tedir ve daha da büyüyecektir.  Açlık ve İşsizlik yüzünden binlerce vatandaşımız suç işlemek zorunda kalmakta ve hapishaneleri boylamaktadırlar.

     Hep biliyoruz; «Hak verilmez, alınır.» Onun için birleşelim. İşsizlik ve pahalılığı yaratan ve yurdumuzu siyasi – iktisadi zulümleri altında inleten Amerikan emperyalizmi­ne ve yerli ortakları büyük sermaye çevrelerine karşı Dİ­RENELİM.»

İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği
İzmir İl Şubesi Başkanlığı

 

 

You may also like

Tarihçe

ipsd
Gerekçemiz aynı gerekçedir. 1968 yılında kurulan İPSD’nin bugün de gerçekliğini korumaktadır.

Basın Açıklamaları

Son Haberler

@2024 – Tüm hakları saklıdır.