Home HABERLER GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER!

GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER!

by @admin
0 comment

YAŞASIN 19 MAYIS YAŞASIN MUSTAFA KEMAL

GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER!

19 Mayıs Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımızın ilk kıvılcımının yakıldığı gündür.  Ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü ve bu inancın kuvvetlenerek mücadeleye dönüştüğü günün adıdır.

İnanç, kararlılık ve cesaret olmasaydı 19 Mayıs olmazdı.  O döneme baktığımızda ülkemiz işgal altında ve Batılı Emperyalistler ülkemizi sömürgesi altına almak isterken içerde de saltanat ve hilafet yanlıları da işgalci güçlere teslim olmuştu. Ancak 1. Kuvayyi Milliyemiz içerde saltanat ve hilafete dışarda emperyalizme karşı cesaret vatanıyla “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyen Mustafa Kemal önderliğinde mücadele etti. Ülkemizi bölmek isteyen Sevr anlaşmasına karşı çıkarak bağımsızlık mücadelesine giriştiler. O günlerde boğazdaki İngiliz işgal gemilerini gören Mustafa Kemal o ünlü sözünü söylemişti “Geldikleri gibi giderler”. Bu söz Antiemperyalist mücadelede devrimcilerin sloganı olmuştur.

Kuvayyi Milliyenin emperyalizme karşı örgütlenişi ve Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışıyla başlayan süreç zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer tüm mazlum milletlerin emperyalizme karşı kazanılan ilk zaferidir. Bugün tekrar yeniden 19 Mayıs ruhuyla 2. Kuvayyi Milliye Mücadelesinin meşalesini yakmalıyız.

Bu yıl tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle alanlarda olamıyoruz. Ancak önümüzdeki yıllarda 19 Mayıs’ı mücadele azmimizle kutlayacağız.

Günümüzde de ülkemiz ABD-AB emperyalizmi ve yerli uşakları aracılığıyla kuşatılmış ve sömürge durumuna getirilmiştir. Emperyalistler ve yerli hainler çetesi şunu bilmelidirler ki; bu hayâsızca gidişe dur diyen, Derneğimiz ilk kurucu Genel Başkanı Hikmet Kıvılcımlı’nın “Vatan aşkını söylemekten korkar hale gelmektense ölmek yeğdir” şiarını benimsemiş bizler de aynı Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızda olduğu gibi yeniden emperyalistleri ve onların yerli işbirlikçilerini vatanımızdan defedeceğiz.19/05/2020

Ya İstiklal Ya Ölüm!
Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız!
Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler!

İPSD Genel Merkezi

You may also like

Tarihçe

ipsd
Gerekçemiz aynı gerekçedir. 1968 yılında kurulan İPSD’nin bugün de gerçekliğini korumaktadır.

Basın Açıklamaları

Son Haberler

@2024 – Tüm hakları saklıdır.