Home HABERLER 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLU OLSUN

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLU OLSUN

by @admin
0 comment

Doğanın ve çevrenin önemi Covid 19 salgını ile daha çok ön plana çıktı. İnsanlar kendi yüzlerini doğaya döndüklerinde doğa, yaşamı kucaklayan ve saran bir yapı oluyor. Çünkü Covid 19’un yani korona virüsün doğal ortamlardan uzak olduğunu gördük. Doğanın ne kadar önemli olduğu tekrar bilinçlerimizde yer etti. Bizler doğaya, bitkilere ve hayvanlara dost ve doğal dengenin bozulmamasından yanayız. Doğayı, dağlarıyla, ovalarıyla, ormanlarıyla, nehir, göl ve denizleriyle, bitkileriyle, hayvanlarıyla canı gönülden sevmemiz gerekir. Derneğimiz, bu bilince sahiptir ve bu sevgiyi taşımaktadır.

Dünyamız maalesef ki emperyalistler tarafından talan edilmektedir. Doğamız, yaşam alanlarımız emperyalistler için bir sömürü ve soygun alanı olarak kullanılmaktadır. Bunun için de ellerinden gelen her türlü doğa katliamını yapmaktan çekinmemektedirler. Bunların başında AB-D Emperyalistleri ve Kanada gelmektedir. Bildiğimiz gibi, doğacı bir sözleşme olan “Kyoto Sözleşmesi”ni imzalamayı hâlâ inatla reddetmektedir bu ülkeler. Dünyadaki sera gazlarının üçte biri ABD tarafından atmosfere salınmaktadır.

Bunun için İPSD olarak parababalarının insanlık ve doğa düşmanı emperyalist politikalarına karşıyız ve bu konuda mücadele ediyoruz.

Ülkemiz yeraltı ve yerüstü doğal varlıkları ile bir cennet konumunda iken parababaları kendi kar hırsları yüzünden tüm doğal ve tarihi varlıklarımızı talan etmektedirler. Hangi birini sayalım HES’ler, Termik Santreller, Jeotermal santrallerin kurulması için doğaya verilen zararı mı? Oksijen deposu olan Kaz Dağlarında ağaç katliamını mı? Salda Gölünün millet bahçesi yapılması için şantiyelerin kurulmasını mı? Uzun göl ve çevresinde yapılaşmaya izin verilmesini mi? Tabii burada sadece birkaç tane örnek verebildik. Daha nice doğal katliamları yaşanmaktadır. AKPgiller dünyanın en güzel yerleri arasında gösterilen kıyılarımızı, yakıp yıkılarak, turistik otellerle, pahalı konutlarla doldurmaktadırlar.

Yerli ve yabancı parababalarında insan ve doğa sevgisi bulunmamaktadır. Bizler doğaya, çevreye, insana ve hayvana dostuz. Doğa ve çevre katliamlarına karşıyız. İnsanlığın rahat yaşayabileceği bir doğanın korunması için parababaları ve onların soygun ve vurgun düzenlerinin bitmesi gerekmektedir. Ancak o zaman emekçi halkımız ve insanlık rahat nefes alabilecektir. 05/06/2020

DAHA YAŞANILASI BİR DÜNYA İÇİN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEYE!

KAHROLSUN EMPERYALİZM!

İPSD-İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği Genel Merkezi

You may also like

Tarihçe

ipsd
Gerekçemiz aynı gerekçedir. 1968 yılında kurulan İPSD’nin bugün de gerçekliğini korumaktadır.

Basın Açıklamaları

Son Haberler

@2024 – Tüm hakları saklıdır.