Home BASIN AÇIKLAMALARI ASGARİ ÜCRET ORTA OYUNUNDA İŞÇİ SINIFIMIZA TEKRAR ÖLÜMLERDEN ÖLÜM BEĞENDİRİLDİ!

ASGARİ ÜCRET ORTA OYUNUNDA İŞÇİ SINIFIMIZA TEKRAR ÖLÜMLERDEN ÖLÜM BEĞENDİRİLDİ!

by @admin
0 comment
ASGARİ ÜCRET ORTA OYUNUNDA İŞÇİ SINIFIMIZA TEKRAR ÖLÜMLERDEN ÖLÜM BEĞENDİRİLDİ!
Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını döneminde işçi sınıfımıza gene ölümlerden ölüm beğendirildi. Bir taraftan salgın nedeniyle evde kal çağrıları yapılırken diğer taraftan üretimi ve yaşamı var eden işçi ve emekçi sınıfımız evine bir lokma ekmek götürebilmek için yaşam savaşı verdirilmek zorunda bırakılıyor.
İşte böylesi zor günleri yaşadığımız ekonomik olarak dibe vurmuş olduğumuz bu günlerde kapitalizm ve dayattığı işsizlik ve pahalılık cehenneminde halkımız inim inim inlemektedir.
 
Asgari Ücret orta oyunu bugün bitti. Asgari Ücret AGİ dahil 2bin 825TL olarak belirlendi. Yine sefalet, yine açlık, yine halkımız pahalılığa mahkum edildi. Ne yazık ki sözüm ona adları koca koca işçi sendikaları konfederasyonları deyim yerindeyse tık bile demedi. Hakkını yemeyelim DİSK biraz cılız da olsa tık dedi. Yine her zaman olduğu gibi devrimci sınıf sendikacılığının yüz akı Nakliyat-İş sendikasını ayrı tutuyoruz.
 
Bu yıl için belirlenen Asgari Ücret TÜİK’in bile belirlediği açlık sınırının altındadır. TÜİK bekar bir işçi için 2 bin 792 TL Asgari Geçim tutarı olarak hesaplamıştır. Oysa Asgari Ücret en az 4 kişilik bir aile için belirlenmelidir. Bu da 8197 TL’dir. Bunun altında belirlemek ücret olsa olsa Sefalet Ücretidir. Son bir yılda yapılan zamları ve 2021 yılında gelecek zamları da hesaba geçmediğimiz yıllar ve uçmadığımız havaalanı için müteahhitlerin kasasına gitmektedir. Milyonlarca asgari ücretli kendisinin ve ailesinin dengeli ve sağlıklı beslenme bile karşılayamamaktadır bu ücretle. Eğitim, sağlık, barınma kültürel ve sanatsal faaliyetler, sosyal yaşantı bunların hiçbiri hesaba katılmamaktadır.
 
AKP’giller iktidarı ve sarı sendikacılar, başta işçi sınıfımız olmak üzere tüm halkımızı yoksulluk sınırının altında açlık sınırıyla yaşamaya zorunlu kılmıştır. Sömürü çarkının dönmesi için öldürmeyip süründürmektedir.
 
İnsanca yaşanacak bir ücrete, insanca yaşanacak bir ortama ancak ve ancak işsizlik ve pahalılık cehenneminden kurtularak kavuşabiliriz.
Omuz verin yıkalım bu işsizliğe ve pahalılığa neden olan kanser düzenini! 28.12.2020
 
Sefalet Ücreti Değil, İnsanca Bir Yaşam İçin!
Zam Zam Zam Ucuzluk Ne Zaman!
Taksitle Yaşayıp Borçlu Ölmek İstemiyoruz!
İşsizliğe Pahalılığa Zama Zulme Son!
İPSD GENEL MERKEZİ

You may also like

Tarihçe

ipsd
Gerekçemiz aynı gerekçedir. 1968 yılında kurulan İPSD’nin bugün de gerçekliğini korumaktadır.

Basın Açıklamaları

Son Haberler

@2024 – Tüm hakları saklıdır.