Home HABERLER Hasan Tahsinler Ölümsüzdür.

Hasan Tahsinler Ölümsüzdür.

by @admin
0 comment

İzmir’in İşgalinin 101’inci Yılında Yunan Maskeli Emperyalistlere İlk Kurşunu Atan Hasan Tahsin’i Saygı ve Sevgi ile Anıyoruz.

HASAN TAHSİN “YÜREKLER SELANİK”

Bütün emelimiz iki noktada toplanıyor, biri hakim sınıfı hak vermeye mecbur etmek,
diğeri mahkum sınıfı istihsal(üretim) hakkına muktedir kılmak…
                                                                                                 Hasan Tahsin

Antiemperyalist 1. Ulusal Kurtuluş Savaşımızın ilk kurşununun atıldığı gündür bugün. Hasan Tahsin, Yunan maskeli İngiliz Emperyalizme karşı ilk kurşununu sıktığında öleceğini bile bile bunu göze almıştır. Yurtsever, vatansever bir aydın gazetecidir Hasan Tahsin diğer adıyla Osman Nevres. Hasan Tahsin bir sosyalisttir. İlk kurşun emperyalizme sıkılmış sosyalist kurşunlardır aynı zamanda.

15 Mayıs 1919’da Batılı Emperyalistlerin desteğiyle Yunan askerleri İzmir’i işgal etmişti. İzmir halkı işgale karşı protesto mitingi düzenlemiş ve Emperyalistlere kararlılıklarını göstermişlerdi. Aynı zamanda Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın ilk kıvılcımını oluşturdu. Ülkemizin içinde bulunduğu durum 15 Mayıs 1919’dan farklı değildir. Başta ABD- AB Emperyalizmi olmak üzere ülkemizde gerçekleştiremedikleri Sevr’e özlemleri devam etmektedir.

Ege denizinde 18 Ada ve bir kayalığımız ne yazık ki AKPgiller tarafından Yunanistan’a peşkeş çekilmiştir. Bizler vatanımızın her karış toprağı için mücedele eden yerli ve yabancı işbirlikçilerini defedene kadar da edecek olan daha 17 yaşında iken Köyceğiz Kuvayyi Milliye Komutanı Hikmet Kıvılcımlı’nın öğrencileriyiz.
Halkımız işsizlik ve pahalılık cehenneminde inim inim inlemektedir. İşsizliğin ve pahalılığın yaratıcısı olan emperyalizme karşı mücadelemiz devam ediyor. Emperyalizmin topraklarımızı ele geçirme özlemlerine izin vermeyeceğiz.
Tüm mazlum milletlerin emperyalizme karşı ilk zaferi olan ulusal kurtuluş savaşının ilk kurşununun atıldığı 101. Yılında direnişin kahramanlarına saygı ve sevgiyle…15/05/2020

Hasan Tahsin Onurumuzdur!
Emperyalistler, İşbirlikçiler Dün Olduğu Gibi,
Bugün De Geldikleri Gibi Gidecekler!

İŞSİZLİK VE PAHALILIKLA SAVAŞ DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ

You may also like

Tarihçe

ipsd
Gerekçemiz aynı gerekçedir. 1968 yılında kurulan İPSD’nin bugün de gerçekliğini korumaktadır.

Basın Açıklamaları

Son Haberler

@2024 – Tüm hakları saklıdır.