Home HABERLER İPSD İzmir Şubeden Tiyatro Etkinliği

İPSD İzmir Şubeden Tiyatro Etkinliği

by @admin
0 comment

 

İPSD İzmir Şubeden Tiyatro Etkinliği

Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde, İPSD İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği Kadın Tiyatro Topluluğu’muz, 11 Kasım Cuma günü saat 20.00’da Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi’nde, yönetmenliğini Sevinç Öztürk’ün, canlı müziklerini Deniz Polat’ın yaptığı “Kuvayimilliye Kadınları” oyununu salonu dolduran izleyici topluluğu önünde sergiledi.

Kahraman kadın kuvvacı karakterlerin canlandırıldığı oyunumuzda, İkinci Kurtuluş Savaşçısı Kadınlarımız, Kuvayimilliyeci Kadınlarımıza “Emanetiniz Ellerimizdedir!” dediler.
Oyunumuzun oyuncu kadrosunda İPSD’li öğretim üyesi, öğretmen, doktor, işçi, öğrenci gençliğimizden amatör ama bilimli, bilinçli, inançlı kadınlarımız, büyük bir özveri ile, karşılıksız topluluğumuzu çalıştıran halkın sanatçısı Sevinç Öztürk’ün yönetmenliği ile adeta profesyonel bir oyun sergilediler. Yine hiçbir karşılık beklemeden oyunumuzun canlı müziklerini güçlü sesi ve sazı eşliğinde üstlenen sevgili Deniz Polat, gösteriyi bir müzik şöleni haline getirdi.

Kurtuluş Savaşı’mızın kazanımlarının yok edildiği günümüz Türkiye’sine önemli göndermelerin yapıldığı oyunumuz, tüm salonun ayakta coşkulu alkışları ve İzmir Marşı eşliğinde şu sözlerle sonlandı: “99 yıl öce kurulan Laik Cumhuriyet ne acıdır ki artık yok. AB-D Emperyalistleri ve onların emrindeki yerli satılmışlar ihanet cephesi yıktılar onu.

Ama bilsinler ki bu ülkenin İkinci Kuvayimilliyeci Kadınları var! Ve onlar Birinci Kuvayimilliyeci Kadınların gerçek mirasçıları olarak bugün de AB-D Emperyalizmine ve Yerli İşbirlikçilerine karşı mücadeleye devam ediyorlar.
Ve ant olsun ki,
Emperyalistleri, İşbirlikçileri bir kez daha,
Geldikleri Gibi Göndereceğiz!
Hem de bir daha geri gelmemek üzere!
“Onur Yaşamdan Üstündür” diyenler asla pes etmezler!
“Cesaret Vatanını” terk etmeyenler,
“Ya İstiklal ya Ölüm” diyenler asla yenilmezler!”

Oyunun sonunda İPSD İzmir Şube Başkanı Nesibe Gençer söz alarak tiyatroyu izlemeye gelen konuklara teşekkür etti. Dernek yöneticileri Adnan Gürcan Dalıcı’yı ve Nadire Bildirici’yi de sahneye davet etti. Ayrıca oyunun yönetmenine çiçeğini vermek üzere İPSD Genel Sekreterliği görevinde bulunmuş, İzmir Şube üyesi aynı zamanda HKP Genel Sekreter yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak’ı davet ederek Sevinç Öztürk’e çiçeğini takdim ettiler. Müzik de emeği geçen Deniz Polat ve teknik ekipte destek veren sevgili eşi Eylem Polat’a da dernek yöneticisi Nadire Bildirici çiçeğini takdim etti.

Tiyatromuzun sergilenmesi için bizlere salonu tahsis eden Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürü Şebnem Güncü hanıma, teknik ekipte destek sunan Erdal beye çok teşekkür ederiz.
Tiyatroyu izlemeye gelen Eğitim-İş İzmir 3 no’lu Şube yönetici ve üyelerine, 29 Ekim Kadınları Derneği Bayraklı Şubesi başkanı ve üyelerine, Duatepe Mahallesi muhtarı ve azalarına, DİSK Genel-İş 6 No’lu Şube Başkanı ve üyelerine, Kemalpaşa Aşağıkızılca köyü PSAKD yöneticileri ve köylülerine, Diyarbakır Erenler Derneği Başkanı ve üyelerine, Çile Köyü Kadın Tiyatro topluluğu kadınlarına çok teşekkür ederiz. Yüreklerinize sağlık.

İPSD İZMİR ŞUBE YÖNETİMİ

 

VİDEOYU BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

 

 

You may also like

Tarihçe

ipsd
Gerekçemiz aynı gerekçedir. 1968 yılında kurulan İPSD’nin bugün de gerçekliğini korumaktadır.

Basın Açıklamaları

Son Haberler

@2024 – Tüm hakları saklıdır.