Home BASIN AÇIKLAMALARI 2 TEMMUZ SİVAS KATLİAMINI UNUTMADIK!

2 TEMMUZ SİVAS KATLİAMINI UNUTMADIK!

by @admin
0 comment

2 TEMMUZ SİVAS KATLİAMINI UNUTMADIK!

MADIMAK 27 YILDIR YANIYOR
“Bir otel odasında gencecik çocuklar
Çırpındıkça bir yudum soluk için
Üzerine benzin döküp oynayanlar
Onlar birgün öpmeye eğilince çocuklarını
Dudaklarında duman ve yanık et kokusu
Boğum boğum tıkamaz mı soluklarını?..
Sevgisiz bir Tanrının kinle büyüttüğü
Ölüme tapınan o siyah adamlar
Onlar birgün yağmurlardan sonra
Güneş salkım salkım dallarda yanarken
Rüzgârdan utanıp sudan korkmazlar mı?..”

Şükrü ERBAŞ

 

Bugün 2 Temmuz Sivas Katliamı’nın 27. yıldönümü. Pir Sultan Abdal etkinlikleri çerçevesinde Sivas’ta Madımak Oteli’nde kalan, aralarında çocukların da bulunduğu 33 aydın, ilerici,  halk ozanlarımızın da bulunduğu canlarımızın diri diri yakıldığı gündür.

ABD- AB Emperyalistleri tüm dünyayı kendi emelleri için kan gölüne çevirmektedirler. Dünyadaki bütün gerici halk düşmanı hareketlerin arkasında onlar vardır. Çünkü BOP adı altında Ortadoğu’yu yeniden biçimlendiriyorlar. Emperyalistler için insan hayatının ve doğanın hiçbir kıymeti yok. Onlar için neye mal olursa olsun tüm dünya sömürgeleri olacak. Gerisi onları ilgilendirmez. Onun için onlara insan soyunun ve doğanın en büyük düşmanı diyoruz.

Sivas’ta diri diri yakılarak katledilen 33 canımızı katleden Ortaçağcı gericiler ABD’nin yeşil kuşak projesi ile doktrine edilmişlerdir. Bundan bir ay önce tüm dünyanın gözü önünde ABD’de bir vahşet yaşandı. Saniyesi saniyesine izledi tüm dünya bu vahşeti. İnsanlık onurundan yoksun ABD polisi, Siyahi George Floyd’u yere yatırmış, “Lütfen”“Nefes alamıyorum! demesine rağmen George Floyd’un bu feryadını insanlıktan çıkmış Amerikan polisi duymazlıktan gelmiş ölümüne sebep olmuştur. Oysa hangi yürek dayanır neredeyse yalvaran bu feryada?

Sivas katliamını gerçekleştirenler ile bunlar arasında ne fark var?

Ülkemizde de yerli yabancı bir avuç vurguncu, soyguncu sömürücü Parababasının insanlık dışı zulüm düzeni AKPgiller tarafından devam ettiriliyor. Ve tabiî ki bu hizmetleri karşılığında kamu mallarını, yeraltı ve yerüstü zenginliklerini peşkeş çekmektedirler. Ve her fırsatta da insanlığın kurtuluşu için mücadele eden devrimcilere, ilericilere, aydınlara, yurtseverlere saldırırlar, katlederler.

Bu iktidarın Ortaçağcı gerici güçler ile ideolojice hiçbir farkı yoktur. CIA, Pentagon İslamcısı. Muaviye-Yezit İslamcısıdırlar. Hz. Muhammed ve Dört Halife döneminin İslamlığı ile zerre kadar ilgileri yoktur. Sivas Katliamının sanıklarını zamanaşımına uğratıp aklamışlardır.

İşte bunun için diyoruz ki;

2 Temmuz Sivas Katliamı’nı andığımız bugünlerde, katliamı yapanlardan hesap sorulacaktır. Bu nedenle, AKP’giller, ÖSO, El Nusra, IŞİD gibi Ortaçağcı gericiliğe, laiklik düşmanı, insan ve doğa düşmanı bu hareketlere karşı örgütlü mücadeleyi yükseltmeliyiz.

Ülkemizi Ortaçağın karanlığına sürüklenmesine ve parçalanmasına izin vermeyeceğiz.02/07/2020

Sivas Katliamını Unutmadık, Unutturmayacağız!

İŞSİZLİK VE PAHALILIKLA SAVAŞ DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

You may also like

Tarihçe

ipsd
Gerekçemiz aynı gerekçedir. 1968 yılında kurulan İPSD’nin bugün de gerçekliğini korumaktadır.

Basın Açıklamaları

Son Haberler

@2024 – Tüm hakları saklıdır.